Premier M. Morawiecki: Niezależnie od tego, kto ma jakie poglądy, wszyscy cieszymy się, że mamy wolną Polskę

Jestem przekonany, że niezależnie od tego, kto ma jakie poglądy wszyscy cieszymy się z tego, że mamy wolną Polskę – mówił premier Mateusz Morawiecki inaugurując piknik rodzinny w ogrodach Kancelarii Premiera Rady Ministrów. Musimy budować porozumienie ponad podziałami; ja takie porozumienie ze swojej strony deklaruję – dodał.

Mateusz Morawiecki inaugurując w niedzielę piknik rodzinny w ogrodach kancelarii premiera z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, podziękował wszystkim za przybycie.

„Dziękuję, że przybyliście tutaj ze swoimi dziećmi świętować na wesoło to wspaniałe, nasze radosne bardzo święto” – podkreślił szef rządu.

„Jestem głęboko przekonany, że niezależnie od tego, kto ma jakie poglądy, kto skąd pochodzi, wszyscy cieszymy się z tego, że mamy wolną Polskę, możemy ją sobie po swojemu urządzać. To jest podstawowy warunek tego, żeby Polska stawała się coraz silniejsza, zasobniejsza, szczęśliwsza, bo wcześniej tak było, że owoce naszego wzrostu w czasach okupacji niemieckiej, ktoś inny konsumował, ktoś inny korzystał na naszej ciężkiej pracy” – mówił szef rządu.

„Dzisiaj nasz dom możemy sami sobie bardziej sprawiedliwie, efektywnie urządzać i po to jest też święto, którym mamy potwierdzić właśnie nasze możliwości, otwarcie na nowe lata, na lata, gdzie patrzymy w przyszłość i staramy się rozpoznać te znaki przyszłości, bo te nasze święto, to wielkie zobowiązanie wobec bohaterów sprzed 100 lat” – dodał premier Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił również, że dziś mamy „czasy łaskawsze”, niż te, w których żyli bohaterowie naszej niepodległości.

„Chcemy je jak najlepiej wykorzystać dla dobra naszej Ojczyzny. Dlatego staramy się budować porozumienie, kompromis w najważniejszych sprawach, takich jak bezpieczeństwo, jak zasobne życie naszych rodaków” – mówił Mateusz Morawiecki.

Jak podkreślił premier RP, to musi być porozumienie ponad podziałami.

„Ja takie porozumienie ze swojej strony deklaruję, bo wierzę w to, że wtedy rodzi się w takim państwie – które ma pewną swoją spójność, kiedy całe społeczeństwo podziela pewne cele – największa wartość i siła, którą możemy wykorzystać dla budowy naszej Ojczyzny na następne dziesięciolecia, na następne sto lat i jeszcze dłużej” – wskazał szef rządu.

Prezes Rady Ministrów przespacerował się wśród stoisk, rozmawiał z uczestnikami pikniku, którzy licznie przybyli do kancelarii, oraz robił sobie z nimi zdjęcia.

Piknik uświetniły takie atrakcje jak pokazy Wojska Polskiego i służb mundurowych, zawody sportowe, zabawy dla dzieci, obiad polowy.

Uczestnicy pikniku mogą odwiedzić stoiska przygotowane przez resorty: obrony narodowej, sprawiedliwości, finansów czy zdrowia, a także przez spółki PGNiG, PGE, ENERGA, PKN ORLEN oraz PKO BP.

Wieczorem, o godz. 19.30, między mostami Świętokrzyskim a Śląsko-Dąbrowskim, na wysokości Centrum Nauki Kopernik, na warszawiaków czeka też pokaz fajerwerków, któremu towarzyszyć będzie iluminacja świetlna.

PAP/RIRM

drukuj