fot. Adam Guz/KPRM

Minister sportu: Od 4 maja trening na otwartych obiektach sportowych – bez maseczki

Wszystkie czynności wykonywane na otwartych od 4 maja obiektach sportowych, czyli sam trening, będą odbywać się bez maseczki – poinformowała minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. Jak dodała, otwarte w nowym rygorze zostaną m.in. boiska, stadniny koni czy tory gokartowe.

Dziś na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od 4 maja nastąpi drugi etap poluzowania obostrzeń, jeżeli chodzi o sport. Od tego dnia nastąpi udostępnienie boisk i miejsc uprawiania sportu na otwartej przestrzeni.

Podkreślając, że polski sport stanął przed ogromnym wyzwaniem, minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk dziękowała sportowcom za to, że „udało im się odnaleźć w tej nowej sytuacji”.

Jak wskazała, drugi etap „otwierania sportu” obejmie takie obiekty jak stadiony sportowe, boiska szkolne, boiska piłkarskie, infrastrukturę zewnętrzną do uprawiania sportów motorowych czy lotniczych, a także otwarte strzelnice, tory gokartowe i stadniny koni.

Wyraziła przy tym nadzieję, że uruchomienie tych obiektów będzie „powodowało stopniowy powrót do normalności”, a także pozwoli Polakom na poprawienie kondycji fizycznej i psychicznej.

Minister sportu podkreśliła, że na uruchomionych obiektach będą obowiązywały wszystkie ograniczenia dotyczące m.in. dystansu między poszczególnymi osobami.

„Obiekty na otwartej przestrzeni będą dostępne dla maksymalnie sześciu osób, obiekty typu korty tenisowe będą dostępne dla dwóch osób przebywających na jednym korcie. Wszystkie czynności wykonywane na tych obiektach, czyli już stricte trening sportowy, będą odbywać się bez maseczki, niemniej jednak do samego przyjścia na obiekt (…) będziemy musieli zachowywać wszystkie zasady bezpieczeństwa” – poinformowała.

Mówiąc o sportowcach wracających do centralnych ośrodków sportu, minister podkreśliła, że w pierwszej kolejności uruchomione zostaną ośrodki w Spale i Wałczu.

„Wałcz z tego względu, że mamy dużą grupę olimpijczyków, kajakarzy i wioślarzy, to jest specjalistyczny ośrodek dedykowany dla tej grupy ludzi” – poinformowała.

Przypomniała też, że sportowcy przeszli wcześniej czternastodniową izolację.

„To samo ma miejsce, jeśli chodzi o naszych piłkarzy i wznowienie Ekstraklasy. Też są w czternastodniowej izolacji, a potem będą mogli wznowić treningi – najpierw w małych grupach, potem w większych” – mówiła.

„Bardzo się cieszę, że ten sport wraca (…), mam nadzieję, że nasi sportowcy będą mogli nam dostarczać tych emocji, których nam teraz brakuje, że będziemy mogli usiąść przez telewizorami i cieszyć się z ich sukcesów” – podkreśliła minister.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl