fot. flickr.com/Janusz Jakubowski

PLL LOT ściąga Polaków do kraju

Pierwsze samoloty Polskich Linii Lotniczych LOT wylądowały w Warszawie w ramach akcji #Lotdodomu. W najbliższych dniach spółka będzie realizować kolejne połączenia, m.in. z Tajlandii oraz Indii.

Wczoraj w Warszawie lądowały samoloty z Malty, Londynu i Portugalii. Jeszcze dziś realizowane są kolejne połączenia między innymi z Islandii, Cypru, Gruzji, Irlandii i Barcelony. Polski rząd podjął akcję #Lotdodomu. Chętnych nie brakuje – poinformował wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.

– Jest już 25 tys. zgłoszeń. Skala ogromna, ale ciągle uruchamiamy nowe połączenia – napisał Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych.

W obliczu tego co dziś dzieje się na całym świecie, każdy ma szansę na powrót do domu. Zwłaszcza, że Polskie Linie Lotnicze LOT – ze względu na epidemię – zawiesiły lotnicze połączenia międzynarodowe.

– PLL LOT stoją w pełnej gotowości, żeby teraz wykonać zadania związane z programem #Lotdodomu – poinformował Rafał Milczarki, prezes Polskiej Grupy Lotniczej.

Na 17 marca planowane są loty ze Sri Lanki, Londynu i Malagi. Będą też kolejne połączenia z Cypru, Gruzji i Malty. Dzień później wylądują samoloty wysłane do Tajlandii i Indii. LOT reaguje na bieżąco.

– To jest wielka próba dla PLL LOT. Wielka próba odpowiedzialności dla nas wszystkich, dla naszych załóg, dla wszystkich Polaków – podsumował prezes PLL LOT.

Zapotrzebowanie na przelot można zgłaszać na stronie lotdodomu.com.

TV Trwam News

drukuj