fot. PAP/Wojtek Jargiło

Ćwiczenia PSP na wypadek koronawirusa w szpitalach wojewódzkich w Szczecinie i Koszalinie

W szpitalach wojewódzkich w Szczecinie i Koszalinie, pozostających decyzją wojewody zachodniopomorskiego w stanie podwyższonej gotowości na wypadek pojawienia się koronawirusa, zostaną dziś przeprowadzone ćwiczenia dotyczące wsparcia służby zdrowia przez PSP.

Rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie Tomasz Kubiak poinformował, że ćwiczenia rozpoczną się o godz. 10.00 na terenie Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie przy ul. Arkońskiej w Szczecinie, a w o godz. 11.00 na terenie Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.

„W ramach ćwiczeń przed dwoma szpitalami rozstawione zostaną dodatkowe, mobilne izby przyjęć dla pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem” – podał rzecznik.

Dodał, że ćwiczenia są organizowane na wypadek, gdyby wystąpiła konieczność uruchomienia dodatkowych powierzchni pod badanie osób z podejrzeniem bądź zakażeniem.

Zgodnie z danymi z wtorku z godz. 16.00 w placówce w Szczecinie w związku z podejrzeniem koronawirusa hospitalizowanych było pięć osób, w Koszalinie – dwie. Poddanych kwarantannie było 216 osób (w tym 4 osoby izolowane są w warunkach domowych). Pod nadzorem epidemiologicznym na terenie województwa pozostawało 217 osób.

PAP

drukuj