fot. pixabay.com

Wsparcie polskiego systemu zdrowia przez lekarzy z zagranicy

Lekarze z zagranicy oraz medycy kilku specjalizacji pomogą w walce z pandemią COVID-19 w naszym kraju.

Wiele państw zmaga się z brakami w ochronie zdrowia. Dotyczy to sprzętu ratującego życie, miejsc w szpitalach, a także personelu. W Polsce uwidoczniły się braki kadrowe. Ma to związek z wieloletnimi zaniedbaniami w kształceniu nowych medyków.

Nasz system mają wspomóc lekarze z zagranicy. Adam Niedzielski, minister zdrowia, poinformował, że do pracy w naszym kraju zgłosiło się ponad 200 lekarzy.

Szef resortu był pytany także, czy planowane jest wprowadzenie rozwiązań, które ułatwiłyby szpitalom pozyskiwanie dodatkowego personelu.

– Oczywiście, że tak. Obecny tutaj ze mną prezes Narodowego Funduszu Zdrowia przeprowadził analizę dwóch oddziałów, w których będziemy ograniczali wykonywanie zabiegów. Mowa o laryngologii i ortopedii w zakresie endoprotezoplastyk. To nie są zabiegi, które muszą być wykonywane pilnie. Specjaliści zajmujący się tymi zagadnieniami będą kierowani do walki z COVID-19. Drugie zagadnienie to kwestia wykorzystania lekarzy przyjmujących w gabinetach.  Oni również będą kierowani do pomocy. Takie listy zostały dostarczone do wojewodów, a wojewodowie aktywnie z tego korzystają – wyjaśnił Adam Niedzielski.

Rząd uruchamia sukcesywnie nowe miejsca w szpitalach tymczasowych. Liczba osób wymagających hospitalizacji zwiększa się każdego dnia. Ma to związek z rozprzestrzeniającym się wariantem brytyjskim koronawirusa.

Wczoraj odnotowano ponad 35 tys. nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Wykonano także największą liczbę testów na koronawirusa – ponad 107,5 tys.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl