Słuchacze o istocie Radia Maryja

Do Torunia na dzisiejsze uroczystości słuchacze Radia Maryja przyjechali z całej Polski i nie tylko. Każda rocznica to okazja do poczucia wielkiej jedności i miłości jakie panują w Rodzinie Radia Maryja.

Wielu słuchaczy towarzyszy Radiu Maryja od samego początku.

– Od początku jestem związany z Radiem Maryja, od chwili kiedy słynne było przestrajanie radioodbiorników z niskich częstotliwości na wysokie – zaznaczył pan Aleksander.

Są również tacy, którzy Radia Maryja słuchają od niedawna.

– Późno zaczęłam oglądać TV Trwam i słuchać Radia Maryja, a przyszło w momencie, kiedy zostałam naprawdę uzdrowiona. Kiedy spotkałam Pana Jezusa – powiedziała jedna ze słuchaczek.

Każdy ma swoją ulubioną audycję. Wszyscy jednak najbardziej doceniają wspólnotą modlitwę.

– Bardzo wartościowe są dla mnie katechezy, które pogłębiają moją duchowość, moje wiadomości o wierze. Także różaniec, który jest odmawiany na antenie Radia – jest dla mnie bardzo ważną modlitwą – oznajmiła pani Stanisława.

W wielu domach Radio Maryja jest włączone cały czas.

– Kocham Radio Maryja, ono jest włączone u mnie cały czas: rano, wieczorem, w nocy nawet, w aucie, na działce, na podwórku – także nie mam takiego momentu, żeby go nie słuchać – podaje słuchacz katolickiej rozgłośni.

Urodziny, szczególnie dwudzieste piąte, to bardzo dobra okazja do życzeń, które przyjaciele i słuchacze Radia Maryja składali dziś swojej rozgłośni, wszystkim ojcom oraz osobom świeckim w nim posługującym.

– Zdrowia, wytrwałości, sił do pracy, cierpliwości i opieki Matki Najświętszej, żeby jak najdłużej trwało – wskazała pani Lucyna.

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj