Media milczały nt. pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

„To najważniejsze w tym czasie wydarzenie Kościoła w Polsce” – tak o pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górą mówili publicyści Naszego Dziennika w programie „Warto zauważyć w minionym tygodniu” w TV Trwam.

Rodzinę Radia Maryja podczas pielgrzymki na Jasną Górę w minioną niedzielę pozdrowił Ojciec Święty Franciszek. Tymczasem  liberalne media nawet nie wspomniały o tym ważnym wydarzeniu, nie mówiąc już o pozdrowieniach Papieża – zaznacza red. Sebastian Karczewski.

Radio Maryja jest ogromnym narzędziem ewangelizacji, stąd też nie może być niedocenione przez następców Świętego Piotra. Tak było za Jana Pawła II, za Benedykta XVI i tak jest za papieża Franciszka. W Gazecie Wyborczej już się próbuje antagonizować, że za pontyfikatu Benedykta XVI niezupełnie tak było. To jest stała metoda mediów. Na to trzeba spojrzeć jako jedno z najważniejszych (w tym czasie) wydarzeń Kościoła w Polsce – powiedział red. Sebastian Karczewski.

Zamiast podawać informację o XXI Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja media mainstreamowe sporo czasu antenowego poświęciły osobie ks. Lemańskiego, który w sposób bezpardonowy atakował ks. abp Henryka Hosera.

„Lepiej przemilczeć to, czego nie dopasuje się jedynie słusznie przyjętej linii” – zaznaczył w rozmowie red. Sebastian Karczewski. (…) „ A w tych dniach jedynie słusznie przyjętą linią było oczywiście napomnienie i dymisja ks. Lemańskiego, którą należało pokazywać i „grzać” temat. Tak, by wdrukować w świadomość ludzi, że w polskim Kościele jest wielki – dodał red. Maciej Walaszczyk.

Cały czas trwa akcja zbierania podpisów w obronie TV Trwam. W siedzibie Radia Maryja w Toruniu  podliczono już 2 mln 515 tyś 755 kopii. Do tej pory przeciwko dyskryminacji katolickiej stacji  w kraju i za granica przeszło 176 marszów. W najbliższym czasie planowane są kolejne.

RIRM

drukuj