Szykuje się kolejny ogólnopolski marsz w obronie TV Trwam

Nie wykluczam, że będzie trzeba ponownie wybrać się na ogólnopolski marsz w obronie TV Trwam i wolności mediów. Bądźmy gotowi w każdej chwili. Musimy się zmobilizować – mówi w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor i Założyciel Radia Maryja.

Wypowiedź odnosi się do trwającego konkursu KRRiT na ostatnie miejsca na MUX-1. O. Tadeusz Rydzyk zauważył, że KRRiT przeznaczyła jedno miejsce dla kanału społeczno-religijnego, ale nie dookreśliła, jaka to ma być religia. Przecież Polska jest katolicka – zaznaczył.

Nawiązując do konkursowych konkurentów TV Trwam – którzy, jak np. wydawca „Wprost”, atakowali Kościół, albo tacy jak radiotelewizja nie mają nic wspólnego z chrześcijaństwem – Dyrektor Radia Maryja wyraził obawę, że wszystko zostało ukartowane, aby i tym razem TV Trwam nie otrzymała miejsca na multipleksie.

Znamienne jest, że właśnie w ostatnich dniach mamy do czynienia z kolejnymi atakami na o. Tadeusza Rydzyka. Na łamach „Tygodnika Powszechnego” dominikanin o. Ludwik Wiśniewski oskarża Dyrektora Radia Maryja o to, że rozbija Kościół i naród.

Poseł Andrzej Jaworski z Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski mówi, że ten artykuł ukazał się w odpowiedzi na przebudzenie Polaków i deklarację milionów z nich, że chcą oglądać TV Trwam na multipleksie.

– Nie ma łatwiejszego sposobu – mogliśmy to prześledzić w czasach komunistycznych – że atak wymierzony bardzo precyzyjnie w środowisko katolickie, w TV Trwam, w Dyrektora TV Trwam o. Tadeusza Rydzyka musi być także z tej strony – wydawałoby się kościelnej. Zawsze znajdzie się jakiś ksiądz – władze komunistyczne miały tzw. księży patriotów. Tutaj mamy do czynienia z dominikaninem, który działa na rzecz wrogów TV Trwam, nas wszystkich wierzących, członków Kościoła Katolickiego; który jest w stanie wszelkiego rodzaju brednie powiedzieć i napisać, żeby się tylko komuś przypodobać; przypodobać tym osobom, które chcą, żeby Kościół był słaby – powiedział poseł Andrzej Jaworski.

W tekście o. Ludwik Wiśniewski odniósł się także m.in. do marszów w obronie TV Trwam akcentując, że są to lekcje uczące jak zniszczyć Ojczyznę i Kościół. Ta opinia jest ogromnie krzywdząca i ma na celu jedynie ośmieszyć lub zdyskredytować tę inicjatywę, na co nie można się zgodzić – mówi poseł Małgorzata Sadurska.

– Osoby, które brały udział w tych ogromnych kilkusettysięcznych marszach w Warszawie czy w tych mniejszych marszach w miastach powiatowych widziały, że to była prawdziwa jedna wielka lekcja patriotyzmu. Te marsze były piękne. Było na ich pełno flag narodowych. Ludzie spotykali się tam z potrzeby serca, manifestowali swoje przywiązanie do Boga, Kościoła i do Polski. To się po prostu czuło, dlatego wszystkie inne opinie, które w jakiś sposób starały się zdyskredytować tą wielką inicjatywę, która się narodziła w narodzie są po prostu ogromnie krzywdzące, ogromnie niesprawiedliwe i mające tylko jedno na celu – ośmieszyć, zniesławić, oczernić. My na to nie powinniśmy w ogóle zwracać uwagi. Powinniśmy dalej robić swoje, aby ten duch w narodzie nie zginął – powiedziała poseł Małgorzata Sadurska.

 RIRM

drukuj