Tekst z „Tygodnika Powszechnego” atakujący Radio Maryja jest jednostronny i oskarżający

Tekst o. Ludwika Wiśniewskiego to zła publicystyka, która pokazuje, że autor tekstu jest w zadziwiający sposób zamknięty na rzeczywistość – powiedział prof. Andrzej Zybertowicz, socjolog.

Na łamach „Tygodnika Powszechnego” dominikanin oskarża Dyrektora Radia Maryja, o. Tadeusza Rydzyka CSsR o to, że rozbija Kościół i naród. Słów krytyki nie zabrakło też pod adresem części księży biskupów, którzy rzekomo manipulują słowami Benedykta XVI.

– Jest to tekst jednostronny, zawierający sporo mocnych oskarżeń. W dodatku pokazuje, że jego autor o. Wiśniewski jest w zadziwiający sposób zamknięty na rzeczywistość. Krytykując o. Tadeusza Rydzyka, o. Wiśniewski mówi m. in. „swoją wizję przedstawia jak prorok, który nie potrzebuje potwierdzenia od nikogo”. Tymczasem wystarczy posłuchać Radia Maryja i TV Trwam, żeby zobaczyć, że wizja spraw polskich, która prezentowana jest przez o. Tadeusza Rydzyka, ma potwierdzenie w analizach wielu badaczy, dziennikarzy i intelektualistów – powiedział prof. Andrzej Zybertowicz.

O. Ludwik Wiśniewski odniósł się w swoim tekście także m.in. do marszów w obronie TV Trwam akcentując, że są to lekcje uczące jak zniszczyć Ojczyznę i Kościół.

– Obserwując oczyma uczestnika i zarazem socjologa ludzi obok, odebrałem wrażenie, że podczas marszy panowała atmosfera obywatelskiej, patriotycznej troski o kraj. Nieprzyznanie koncesji dla TV Trwam na cyfrowym multipleksie jest dla wielu osób oznaką głębszych chorób, toczących nasze życie publiczne i instytucje publiczne. Tego o. Wiśniewski kompletnie nie dostrzega – dodał prof. Andrzej Zybertowicz.

 

Wypowiedź prof. Andrzeja Zybertowicza

Audio MP3
Pobierz

                                                                                                                                 RIRM

drukuj