fot. PAP/EPA

Podróż apostolska Ojca św. Franciszka

Ojciec Święty Franciszek jest dziś drugi dzień w Kenii. Od wczesnych godzin porannych papież uczestniczył w wielu spotkaniach, m.in. z duchowieństwem, zakonnikami, zakonnicami i seminarzystami. Ojciec Święty wizytował również biuro ONZ w Nairobi.

Przemawiając do dyrekcji, pracowników oraz współpracowników Biura Narodów Zjednoczonych w Nairobi, Ojciec św. mówił o rozpoczynającym się za kilka dni w Paryżu spotkaniu w sprawie zamian klimatycznych.

Franciszek zauważył, że jest ono wielkim wysiłkiem politycznym i gospodarczym, by zreorganizować i skorygować wypaczenia obecnego modelu rozwoju.

– Mam nadzieję, że COP21 doprowadzi do zawarcia globalnego i przekształcającego porozumienia, w oparciu o zasady solidarności, sprawiedliwości, równości i uczestnictwa, ukierunkowując na osiągnięcie trzech celów, złożonych a jednocześnie współzależnych: zmniejszenie wpływu zmian klimatycznych, walkę z ubóstwem i poszanowanie ludzkiej godności – podkreślił papież Franciszek.

Wcześniej Ojciec św. spotkał się z kapłanami, zakonnikami, zakonnicami i seminarzystami na boisku sportowym szkoły Najświętszej Maryi Panny. Papież przypomniał im, by strzegli daru powołania jako daru Boga i stale podtrzymywali płomień swojej gorliwości.

– Kościół nie jest instytucją biznesową, Kościół to jest tajemnica, tajemnica Chrystusa samego, tajemnica każdego z nas, który do nas mówi pójdź za mną. Tylko przez drzwi, którymi jest Chrystus, możemy wejść i Jemu służyć – zaznaczył papież Franciszek.

Transmisja z poszczególnych punktów papieskiej pielgrzymki na antenie TV Trwam i Radia Maryja.

TV Trwam News/RIRM

drukuj