fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Jezus jedynym źródłem błogosławieństwa

Jezus jest  jedynym źródłem błogosławieństwa, z którego wypływa zbawienie dla wszystkich ludzi – powiedział Ojciec Święty Franciszek podczas audiencji generalnej w Watykanie.

W swojej katechezie Papież nawiązał do fragmentu Ewangelii opisującego uzdrowienie kobiety cierpiącej na krwotok. Biskup Rzymu zaznaczył, że Jezus przywraca kobiecie zdrowie, ale też wyzwala ją z dyskryminacji społecznej i religijnej.

Ojciec Święty wskazywał, że wobec współczesnych wizji kobiecości naznaczonych obraźliwymi uprzedzeniami i podejrzliwością, Ewangelia przypomina prawdę o nienaruszalnej godności kobiety.

W spotkaniu z Chrystusem droga wyzwolenia i zbawienia otwiera się dla wszystkich mężczyzn i kobiet, w każdym miejscu i w każdej epoce – dodał Papież.

– To nie płaszcz, którego dotknęła się kobieta, daje jej zbawienie, ale słowo Jezusa przyjęte w wierze, zdolne, by ją pocieszać, uleczyć i przywrócić w relacji z Bogiem i Jego ludem. Jezus jest jedynym źródłem błogosławieństwa, z którego wypływa zbawienie dla wszystkich ludzi, a wiara jest fundamentalną dyspozycją, aby ją przyjąć – zaznaczył papież Franciszek.

Papież pozdrowił też pielgrzymów zgromadzonych na Placu Św. Piotra. Zwracając się do Polaków powiedział:

– Serdecznie witam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, w tym jubileuszowym Roku Miłosierdzia w szczególny sposób doświadczamy uzdrawiającej mocy miłości Boga. Nie bójmy się przychodzić do Chrystusa z naszymi cierpieniami i naszymi słabościami. Niech działanie Jego łaski pomaga nam wciąż na nowo odkrywać w sobie i w innych godność dzieci Bożych powołanych do udziału w Jego świętości – powiedział papież Franciszek.

Transmisję z Watykanu przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj