fot. PAP/EPA

Papież Franciszek podjął temat refleksji nad przeżywaniem tajemnicy Bożego Narodzenia

Ojciec Święty Franciszek podjął dziś w Watykanie temat refleksji nad przeżywaniem tajemnicy Bożego Narodzenia. Podczas audiencji generalnej Papież wskazał, że Boże Narodzenie zachęca nas do zastanowienia się nad dwiema kwestiami.

Z jednej strony, nad dramatem historii, w której ludzie zranieni grzechem nieustannie poszukują prawdy, miłosierdzia i odkupienia. A z drugiej strony – nad dobrocią Boga, który wyszedł na spotkanie z nami, aby przekazać nam Prawdę, która zbawia, i aby uczynić nas uczestnikami Jego przyjaźni i życia.

– Bóg nie spoglądał na nas z góry, nie przeszedł obok nas, nie odczuwał odrazy do naszej nędzy, nie przyoblekł ciała pozornego, ale w pełni przyjął naszą naturę i ludzką kondycję. Niczego nie pominął poza grzechem: jest w Nim całe człowieczeństwo, przyjął to wszystko, czym jesteśmy, takimi jacy jesteśmy. To istotne dla zrozumienia wiary chrześcijańskiej – powiedział papież Franciszek. 

Podczas audiencji Papież przekazał też świąteczne życzenia Polakom.

– Serdecznie pozdrawiam wszystkich Polaków. Drodzy Bracia i Siostry, narodzony w Betlejem Syn Boży niech napełnia pokojem, radością i nadzieją każdego i każdą z Was, i Wasze rodziny. Chwała Boża i pokój ludzi, w których ma upodobanie niech zamieszkają w Waszych sercach, w Waszych domach i w Waszej Ojczyźnie. Z serca Wam błogosławię – zaznaczył Ojciec Święty.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl