Drugi dzień podróży apostolskiej Papieża w Gruzji

Rozpoczyna się drugi dzień podróży apostolskiej Ojca św. Franciszka w Gruzji. O godzinie 8 Papież będzie sprawował Mszę św. na stołecznym stadionie. Po południu spotka się z duchowieństwem i złoży wizytę w ośrodku pomocy prowadzonym przez zakon kamilianów.

Ojciec Św. uda się też do jednego z najstarszych miast kraju, gdzie odwiedzi katedrę Gruzińskiego Kościoła Katolickiego.

Wczoraj podczas spotkania z władzami Gruzji Papież Franciszek podkreślił, że mija już 25 lat od ogłoszenia niepodległości tego kraju. Zwrócił uwagę, że w tym czasie Gruzja zbudowała i umocniła swe instytucje demokratyczne. Biskup Rzymu życzył, żeby droga pokoju i rozwoju była kontynuowana.                                

– Dziękuję Bogu wszechmogącemu, że dał mi możliwość odwiedzenia tej błogosławionej ziemi będącej miejscem spotkań i życiodajnej wymiany między kulturami i cywilizacjami (…). Życzę, aby droga pokoju i rozwoju była kontynuowana z solidarnym zaangażowaniem wszystkich warstw społeczeństwa tak, aby stworzyć warunki stabilności, uczciwości i szacunku dla prawa zdolne zapewnić rozwój i zwiększenie szans dla wszystkich – mówił papież Franciszek.

Odwiedzając kościół katolicki obrządku chaldejskiego pw. św. Szymona, Papież modlił się o pokój w krajach, w których toczą się wojny.

W niedzielę rano Ojciec św. Franciszek zakończy wizytę w Gruzji i odleci do stolicy Azerbejdżanu-Baku. Pielgrzymka jest dopełnieniem  wizyty na Kaukazie Południowym, którą Ojciec Święty rozpoczął w czerwcu odwiedzając Armenię.

Poszczególne punkty papieskiej pielgrzymki transmitują Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl