Były prezydent Egiptu skazany na śmierć

Sąd w Kairze skazał byłego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego na śmierć w związku ze zorganizowaniem w 2011 r. ucieczki z więzienia Waqdi al-Natrun – podała agencja AP, korygując swą wcześniejszą wiadomość, że Mursiego skazano za zdradę stanu. 

Agencja Reutera podaje, że w tej samej sprawie sąd orzekł najwyższy wymiar kary również wobec 105 członków zdelegalizowanego w Egipcie Bractwa Muzułmańskiego, z którego wywodzi się Mursi.

Decyzję sądu przekazano do zatwierdzenia wielkiemu muftiemu Egiptu.

W trakcie ucieczki z więzienia Waqdi al-Natrun zginął jeden oficer policji, o którego śmierć oskarżony jest były islamistyczny prezydent.

Mursi rządził w latach 2012-2013; w lipcu 2013 r. został obalony przez armię.

W jednym z dwóch procesów, które toczą się przed sądem w Kairze Mursi, jest sądzony za zdradę stanu

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl