fot. PAP/Andrzej Grygiel

Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych

Kandydat PiSu na prezydenta spotkał się w Katowicach z liderami NSZZ „Solidarność” i Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Rozmowy dotyczyły spraw pracowniczych i gospodarki.

Piotr Duda podkreślił, że od kilku lat „Solidarność” z OPZZ wspólnie walczą o prawa pracownicze. W tym kontekście przypomniał, arogancje prezydenta Bronisława Komorowskiego wobec postulatów związkowców.

Dlatego to dzisiejsze wspólne spotkanie, aby porozmawiać o tych postulatach, które przed nami. O postulatach, do których prezydent Bronisław Komorowski nie odniósł się, nie znajdując czasu dla nas przez ostatnie lata, dla reprezentatywnych związków zawodowych. Jestem o tym przekonany, że zmieni to Andrzej Duda, jeżeli zostanie prezydentem, że będziemy prowadzić normalny dialog ze związkami zawodowymi i wszystkimi organizacjami, które chcą i przede wszystkim widzą zmiany, które w naszej ojczyźnie są potrzebne – powiedział Piotr Duda.

Jan Guz poinformował, że OPZZ ma się spotkać z Andrzejem Dudą 19 maja.

Kandydat PiS-u Andrzej Duda powiedział, że dzisiejsze rozmowy są swoistego rodzaju wstępem do tworzenia Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie.

Będzie to podstawowy doradczy element przy urzędzie prezydenta Rzeczypospolitej. To „ciało”, które razem z prezydentem będzie pracowało nad strategiami rozwojowymi kraju. Chciałbym i od samego początku deklaruję, aby w Narodowej Radzie Rozwoju, obok ekspertów i praktyków z zakresu różnych dziedzin życia publicznego gospodarki, podatków, służby zdrowia, kultury, edukacji zasiadali również przedstawiciele związków zawodowych – powiedział Andrzej Duda.

Przypomnijmy – 5 maja NSZZ „Solidarność” oficjalnie poparła kandydaturę Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich.

RIRM

drukuj