fot. TT/ArchKrakowska

Ks. abp M. Jędraszewski: Sprawa przyszłości RP dotyka każdego z nas

Dziś święta sprawa Rzeczpospolitej i jej przyszłości dotyka każdego z nas – powiedział w niedzielę ks. abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski przewodniczył w niedzielę w Warszawie Mszy św. w intencji żołnierzy niezłomnych oraz gen. Augusta Fieldorfa „Nila”.

„Dziś święta sprawa Rzeczpospolitej i jej przyszłości dotyka każdego z nas, dotyka też ciebie” – powiedział ks. abp Marek Jędraszewski. Przypominając niezłomną postawę gen. Augusta Fieldorfa „Nila”, skazanego na śmierć i powieszonego w 1953 r. skierował do wiernych wezwanie zawarte w wierszu „Przesłanie Pana Cogito” Zbigniewa Herberta: „Bądź wierny idź”.

Metropolita krakowski wskazał, że zarówno gen. „Nil”, jak i żołnierze niezłomni do końca byli wierni hasłu umieszczonemu na sztandarach: „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Ocenił, że ich postawy nie można zrozumieć bez Chrystusa. Podkreślił, że „fundamentem szacunku i umiłowaniu Ojczyzny jest tylko Bóg”.

Ks. abp Marek Jędraszewski przewodniczył liturgii w stołecznym sanktuarium św. O. Pio przy ul. Fieldorfa. Przed mszą przedstawiciele władz dzielnicy oraz lokalnych organizacji społecznych złożyli wieńce pod pomnikiem „Nila”.

PAP

drukuj