Hartman obraża abp. Marka Jędraszewskiego

Katolicki Klub im. Św. Wojciecha wyraża głębokie oburzenie z powodu tekstu Jana Hartmana, który uderza w ks. abp. Marka Jędraszewskiego i Kościół. W obronie ks. abp. stanął też oddział łódzki Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Hartman na swoim blogu skrytykował wypowiedź Metropolity Łódzkiego dotyczącą zagrożeń jakie niesie ze sobą gender, oskarżając kapłana o rasizm, a Kościół o propagowanie ideologii rasistowskiej.

W swoim oświadczeniu Katolicki Klub im. Św. Wojciecha podkreśla, że Hartman jest produktem ideologii gender, obcej polskiej kulturze i tradycji, z gruntu złej i destrukcyjnej, a swoim postępowaniem uzasadnia słuszność walki z ideologią groźną dla wychowania polskiej młodzieży.

Swoją publikacją po raz kolejny udowodnił, że nienawiść do Kościoła katolickiego, poparta chamstwem na rynsztokowym poziomie, jest jedynym, co ma do przekazania opinii publicznej – czytamy w dokumencie.

– Pan Hartman buduje swoją pozycję polityczną. Teraz przenosi się na atakowanie Kościoła i profanowanie polskich świętości. To nie jest pierwszy przypadek, to kolejny przykład jego agresji. Postanowiliśmy napisać o tym, ponieważ ideologia gender, którą on teraz stara się rozprzestrzeniać to nie tylko kwestia płciowa. Ideologia gender to także kwestia cywilizacyjna, kwestia bluźnierstw przeciwko Bogu, ohydnego języka, czy zupełnie szatańskiej postawy. Myślę, że w pewien sposób pan Hartman jest tutaj obrazem tego, co dzisiaj dokonuje się w Polsce, a mianowicie tych fatalnych przemian, których jesteśmy świadkami, niestety poniekąd też uczestnikami podkreśla Mirosław Orzechowski, prezes Katolickiego Klubu im. św. Wojciecha.

Członkowie klubu wzywają też katolickie organizacje i środowiska, a także wszystkich, dla których ważne są wartości polskie do połączenia sił dla wykorzenienia zgubnej ideologii gender z naszego kraju.

* * *

Łódź, 3 grudnia 2013 roku

 

OŚWIADCZENIE KATOLICKIEGO KLUBU IM. ŚW. WOJCIECHA

Katolicki Klub im. Św. Wojciecha wyraża głębokie oburzenie z powodu tekstu Jana Hartmana na jego blogu, odnoszącego się do wypowiedzi Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Łódzkiego, który wygłosił wykład o zagrożeniach związanych z ideologią gender. Jan Hartman, który swoją obecność w życiu publicznym opiera na nikczemnych atakach na Kościół, oskarżył Księdza Arcybiskupa Jędraszewskiego o rasizm, a Kościół o propagowanie ideologii rasistowskiej. Zasugerował też jakoby Kościół w przeszłości współpracował w tej materii z Hitlerem, co jest zarzutem haniebnym i dyskwalifikującym autora.

Hartman jest produktem ideologii gender, obcej polskiej kulturze i tradycji, z gruntu złej i destrukcyjnej, a swoim postępowaniem uzasadnia słuszność walki z ideologią groźną dla wychowania polskiej młodzieży. Swoją publikacją po raz kolejny udowodnił, że nienawiść do Kościoła katolickiego, poparta chamstwem na rynsztokowym poziomie, jest jedynym, co ma do przekazania opinii publicznej.

Solidaryzujemy się z Księdzem Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim Metropolitą Łódzkim i wyrażamy głęboką wdzięczność za Jego troskę o zachowanie wartości chrześcijańskich, obronę normalnej rodziny i postaw zgodnych z naturą człowieka, opartych na uniwersalnych wartościach chrześcijańskich.

Obowiązkiem każdego katolika jest obrona naszej wiary i Kościoła katolickiego przed złem, którego wzrost jest dla nas obelgą. Wzywamy katolickie organizacje i środowiska, a także wszystkich, dla których ważne są wartości polskie, do połączenia sił dla wykorzenienia tej zgubnej ideologii z naszego kraju. Polska jest Królestwem Chrystusa i Najświętszej Marii Panny. Niech nie zabraknie nam sił i odwagi do wypełniania swoich obowiązków. Za Św. Wojciechem, który oddał życie, aby nawracać pogan wejdźmy do „świętego gaju”, aby słudzy zła padli na twarz przed jedynym Królem.

Mirosław Orzechowski
Jan Waliszewski
Iwona Klimczak

RIRM

 

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl