5 mln osób na kanonizacji Papieża Polaka

Rzym przygotowuje się na przyjazd 5 mln osób na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII, która odbędzie się 27 kwietnia 2014 roku.

Stolica Apostolska przewiduje przybycie 5 milionów osób z całego świata, po to by uczestniczyć w Mszy św. kanonizacyjnej Jana Pawła II i Jana XXIII, zaplanowanej na 27 kwietnia przyszłego roku – poinformował Ignazio Marino burmistrz Wiecznego Miasta.

Cytowany we wtorek przez włoskie media Marino poinformował, że zapewnił już papieża Franciszka, iż ruszyła już machina organizacyjna w związku z kwietniową uroczystością w Watykanie. Nikt wcześniej nie podał tak wysokiej oczekiwanej liczby uczestników kanonizacji dwóch Papieży. W beatyfikacji Jana Pawła II 1 maja 2011 roku wzięło udział kilkaset tysięcy osób, w tym około 300 tysięcy Polaków.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl