Upamiętnią pobyt Jana Pawła II na Westerplatte

Na Westerplatte powstanie tablica upamiętniająca wizytę Jana Pawła II w tym miejscu w czerwcu 1987 roku. To wotum wdzięczności jest wspólnym dziełem Stowarzyszenia „Godność” i urzędu miasta – przy wielkim wsparciu metropolity gdańskiego ks. abp Sławoja Leszka Głódzia.

Na tablicy obok miejsca, gdzie przed 27 laty stał papieski ołtarz, znajdą się wypowiedziane wtedy słowa Jana Pawła II:

„Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajdzie też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić, jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić, obronić – dla siebie i innych”.

– Uważamy, że to co powiedział Ojciec św. na Westerplatte do ówczesnej młodzieży jest i dzisiaj aktualne. W roku kanonizacji należy wszystkim przypominać te słowa, które Ojciec św. tutaj powiedział – mówił Czesław Nowak, ze Stowarzyszenia „Godność”.

Stowarzyszenie „Godność” organizuje też społeczną zbiórkę funduszy na wykonanie tablicy. Z inicjatywy Stowarzyszenia na gdańskim osiedlu Przymorze w lipcu 2012 r. stanął pomnik Jana Pawła II i byłęgo prezydenta USA Ronalda Reagana.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl