Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II przedstawiło nową wystawę

Dzisiaj, w 35. rocznicę zamachu na Ojca Świętego, w Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II zostanie otwarta nowa wystawa pt. „Cierpienie ma sens”.

Zwiedzający będą mogli zobaczyć oryginalne wyposażenie pokoju z polikliniki Gemelli, do którego papież Jan Paweł II trafił po zamachu. To m.in. łóżko, szafki czy bielizna pościelowa z logo szpitala.

Wydarzeniu towarzyszy międzynarodowa konferencja dotycząca zamachu i ekspozycji.

Wśród prelegentów są, m.in. watykanista Francesco Bucarelli oraz prof. Gabriel Turowski, który był w zespole specjalistów leczących papieża po postrzeleniu przez Ali Agcę.

Michał Jakubczyk, wicedyrektor Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II, podkreśla, że nowa ekspozycja ma pokazać cierpienie Jana Pawła II.

Dzisiaj po raz pierwszy udostępniamy wyposażenie pokoju szpitalnego, z którego korzystał św. Jan Paweł II. Przede wszystkim łóżko, szafka przyłóżkowa, dwa krzesła i szafka na leki. Otrzymaliśmy to w darze od polikliniki. Wystawa nosi tytuł „Cierpienie ma sens”. Jest o cierpieniu i o tym przesłaniu, które Jan Paweł II miał dla świata poprzez swoje życie i poprzez swoje nauczanie. Chcemy na to zwrócić uwagę – mówi Michał Jakubczyk.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął metropolita krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Nową wystawę zwiedzający będą mogli zobaczyć już 14 maja w ramach tzw. Nocy Muzeów w godzinach od 19.00 do 23.00.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl