fot. twitter.com/xrytel

Ks. prof. P. Rytel-Andrianik: Czuć, że św. Jan Paweł II jest bardzo bliski Polakom 

Św. Jan Paweł II pokazuje to, co jest najlepsze w nas Polakach. Czujemy, że jest on bliski każdemu z nas – powiedział ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Dziś mija 14 lat od śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II. Za granicą, jak i w kraju organizowane są modlitewne czuwania i uroczystości rocznicowe.

Ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik podkreślił, że św. Jan Paweł II jest szczególnym darem dla naszego kraju nie tylko dlatego, że rozsławił Polskę na całym świecie.

– Nie jest ważne tylko to, że Polska jest znana dzięki św. Janowi Pawłowi II, ale chodzi o to, że pokazał, co jest najlepsze w Polakach. Ojciec Święty Jan Paweł II jest naszym reprezentantem na cały świat. Można przypominać wiele tego, co robił św. Jan Paweł II, ale w momencie przejścia do Domu Ojca, każdy myślał kim Ojciec Święty był dla niego – mówił ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.  

Karol Wojtyła został wybrany na Stolicę Piotrową w 1978 r. Był pierwszym od ponad 450 lat biskupem Rzymu, który nie pochodził z Włoch. W trakcie pontyfikatu odwiedził 129 krajów, kanonizował 483 osoby i beatyfikował 1340.

Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 r. o godzinie 21.37. Jego pontyfikat trwał 27 lat i był trzecim papieżem pod względem długości życia w dotychczasowej historii Kościoła katolickiego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl