fot. episkopat.pl

„Newsweek” atakuje ks. abp. Jędraszewskiego. Wystosowano list protestacyjny

Już ponad 22 tys. osób podpisało się pod protestem przeciwko publikacji „Newsweeka” wymierzonej w ks. abp. Marka Jędraszewskiego. W ostatnim numerze tygodnika pojawił się artykuł Aleksandry Pawlickiej, w którym formułuje ona szereg nieprawdziwych zarzutów pod adresem metropolity krakowskiego.

Autorzy listu protestacyjnego podkreślają nierzetelny charakter publikacji, nieobiektywność autorki i nazywają artykuł polityczną propagandą podpartą głównie manipulacjami i wypowiedziami anonimowych rozmówców – mówi Jacek Januszewski z Fundacji Życia i Rodziny, która przygotowała list w obronie ks. Arcybiskupa.

– Mamy do czynienia z czymś, co jest niepoważne. To nie jest rzetelne dziennikarstwo, ale po prostu polityczny atak. „Newsweek” wielokrotnie dawał zresztą wyraz jednoznacznemu podejściu w kwestiach ideologicznych. Wcześniej był również atak na o. Szustaka za jego wypowiedzi na temat homoseksualizmu. Postanowiliśmy w taki sposób zareagować i pokazać sprzeciw wobec takiego nieuczciwego – naszym zdaniem – ataku na duszpasterza, który nie boi się mówić o bardzo ważnych rzeczach dla naszego społeczeństwa – tłumaczy Jacek Januszewski.

Autorzy protestu chcą opublikowania na łamach „Newsweeka” sprostowania do artykułu Aleksandry Pawlickiej, trzymania się standardów dziennikarskich oraz zaniechania zamieszczania bezpodstawnych ataków na ludzi.

Protest przeciwko publikacji „Newsweeka” można podpisać na stronie www.citizengo.org.

 

RIRM

drukuj