Ks. kard. Dziwisz: liczę na zmianę atmosfery w Europie i na świecie

Liczę bardzo na zmianę atmosfery w Europie i na świecie, że zniknie zagrożenie, lęk, a młodzież wprowadzi atmosferę radości i pokoju – mówił dziennikarzom tuż przed Światowymi Dniami Młodzieży metropolita krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Jak podkreślił krakowski metropolita spotkanie młodych ludzi z papieżem Franciszkiem w Krakowie odbywa się w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia.

„Ta młodzież zabierze stąd iskrę, o której siostra Faustyna pisze po rozmowie z Panem Jezusem: Iskra Bożego Miłosierdzia, która przyczyni się do pokoju na świecie” – mówił ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Tragiczne wydarzenia w ostatnich dniach w Europie, dzielą. Przemoc zawsze wyraża i wprowadza podział między ludźmi. W tej sytuacji spotkanie młodzieży w Krakowie jest czymś całkowicie przeciwnym: budowaniem jedności, tworzeniem wspólnoty i uczeniem się braterstwa między ludźmi” – podkreślił ks. Kardynał.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl