fot. twitter.com/MSiT_GOV_PL

Resort sportu dofinansuje budowę hali treningowej na wrocławskiej AWF

Dofinansowanie przynajmniej w połowie kosztów budowy nowej treningowej hali lekkoatletycznej zapowiedział w piątek we Wrocławiu minister sportu i turystyki Witold Bańka. Obiekt za 35 mln zł ma stanąć na terenie AWF.

W piątek podczas konferencji prasowej we Wrocławiu na terenie Akademii Wychowania Fizycznego minister Witold Bańka podkreślił, że rozwój infrastruktury sportowej, w tym lekkoatletycznej jest priorytetem rządu Zjednoczonej Prawicy.

„Budowa treningowej hali lekkoatletycznej na terenie AWF we Wrocławiu jest niezbędna dla rozwoju tej dyscypliny na Dolnym Śląsku. Projekt został włączony przez nasz resort do programu wieloletniego i strategicznego. Mogę dziś zadeklarować, że jeśli projekt skonkretyzuje się w postaci pozwoleń na budowę to jesteśmy w stanie sfinansować tę inwestycję w przynajmniej 50 procentach” – powiedział minister Witold Bańka.

Minister przypomniał, że rząd Prawa i Sprawiedliwości w latach 2016-18 zainwestował spore fundusze zarówno w infrastrukturę sportową jak i w programy upowszechniające sport wśród dzieci i młodzieży.

„Na Dolnym Śląsku na projekty upowszechniające sport, w tym m.in. SKS-y wydano około 43 mln zł. Prawie 100 mln zł przeznaczono na mniejsze i większe obiekty sportowe w woj. dolnośląskim. W sumie wybudowano lub zmodernizowano 220 takich obiektów” – powiedział szef resortu sportu i turystyki.

Jak poinformował trener Józef Lisowski budowa wrocławskiej treningowej hali lekkoatletycznej ma kosztować około 35 mln zł.

Poseł PiS i kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Wrocławia Mirosława Stachowiak-Różecka podkreśliła, że determinacja i starania trenera Lisowskiego, szkolącego w kadrze narodowej czterystumetrowców, miały wpływ na decyzje.

„Trener Lisowski nieustannie zwracał uwagę, że to jest jedna z najważniejszych, sportowych potrzeb we Wrocławiu. Ta hala będzie służyć całemu regionowi i Polsce. Minister zadeklarował pomoc, padły też deklaracje ze strony samorządu gminnego i wojewódzkiego. Sprawa inwestycji jest rozpoczęta i będziemy teraz pilnować, by ta reszta z budżetu samorządowego się znalazła i żeby ta hala powstała” – powiedziała Mirosława Stachowiak-Różecka.

PAP/RIRM

drukuj