fot. tv trwam

Caritas poszukuje wolontariuszy  

Chcesz zrobić coś dobrego w dobie pandemii? Zgłoś się do Caritas. Każdego dnia wolontariusze robią zakupy osobom starszym, przynoszą ciepły posiłek i zapewniają namiastkę normalności.

Marek Gulczyński jest studentem na jednej z poznańskich uczelni, w wolontariat zaangażował się sześć miesięcy temu.

– Stwierdziłem, że mając wiele czasu wolnego, mogę też dać coś z siebie, mogę zrobić coś dobrego. Nie tylko siedzieć w domu w tym czasie – powiedział Marek Gulczyński, wolontariusz Caritas.

W Caritas pomaga też Paweł Pietrzak. Mimo tego, że sam choruje na chorobę Parkinsona.

– Zobaczyłem w internecie informację, że poszukiwani są wolontariusze i postanowiłem się zapisać – poinformował Paweł Pietrzak, wolontariusz Caritas.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej pomaga kilkudziesięciu seniorom, którzy nie wychodzą ze swoich domów. Ochotnicy dostarczają im gorące posiłki i robią zakupy. Pomoc jest świadczona codziennie.

– Chcemy pomóc jak największej rzeszy seniorów. To jest też apel do osób, które siedzą w domu i takiej pomocy potrzebują, by śmiało odzywały się do nas. Jest wielu seniorów, którzy potrzebują pomocy, a boją się o nią prosić – wyjaśniła Karolina Dragan z Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Seniorzy, którzy potrzebują pomocy, mogą zgłosić to pod numerem telefonu: 22 505 11 11. Z kolei każdy, kto chciałby zostać wolontariuszem w Poznaniu, powinien wypełnić formularz, który dostępny jest na stronie internetowej popierwszemilosc.pl.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl