Wyruszył konwój z pomocą Polakom na Ukrainie

W poniedziałek rano z Warszawy na Ukrainę wyruszył konwój z darami żywnościowymi i środkami czystości. Pomoc trafi przede wszystkim do osób pochodzenia polskiego, które pozostały w rejonach objętych działaniami wojennymi.

– Będziemy starali się dotrzeć z transportem do parafii rzymskokatolickich w Mariupolu i w Doniecku – mówi ks. Leszek Kryża, dyrektor Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie działającego przy Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski, który wraz z fundacją Wolność i Demokracja zainicjował akcję.

Jak informuje ks. Kryża, akcja była spontaniczna. – Zaledwie w ciągu kilku dni udało się uzbierać 5 ton darów, wśród których są artykuły żywnościowe i środki czystości. Poprzez parafie rzymskokatolickie dotrą one do najbardziej potrzebujących.

– Jeżeli coś robi się razem, to można zrobić wiele. Ale to nie od nas zależy, lecz od ludzi dobrej woli – mówi ks. Leszek Kryża, dziękując za pomoc szkoło, firmom i osobom indywidualnym, które włączyły się w akcję.  To już kolejny transport na Ukrainę, ale jak podkreśla ks. Kryża, każdy jest ważny.

Konwój z pomocą na Ukrainę wyruszył dziś (13 kwietnia) o godz. 4.00 rano. Dotrze do parafii w Doniecku i Mariupolu.

KEP

drukuj