Caritas rozpoczęła zbiórkę darów dla Ukrainy

W wyniku trudnej sytuacji społeczno-politycznej i przedłużającego się konfliktu wielu Ukraińców zostało pozostawionych bez pomocy oraz możliwości przygotowania się do zimy.

Według danych Migracyjnej Służby Ukrainy, bez właściwiej aprowizacji i bez pewności jutra pozostaje na Ukrainie ponad 455 tys. uchodźców wewnętrznych – informuje ks. Wiesław Dorosz, dyrektor Caritas Spes we Lwowie

– Uchodźców oficjalnie zarejestrowanych liczy się na ponad 455 tys. osób. Jeżeli na Ukrainie czy w ogóle w świecie liczono 80 tys. uchodźców, to był już stan nadzwyczajny. Tutaj mamy blisko pół miliona i to, powtarzam, oficjalnie zarejestrowanych – podkreśla dyrektor Caritas Spes we Lwowie.

Zbiórka będzie prowadzona między godziną 16.30 a 21.00 w siedzibie Caritas Polska przy ul. Okopowej 55 w Warszawie. Gromadzone będą najpotrzebniejsze rzeczy, produkty spożywcze: mąka, ryż, kasze oraz środki higieniczne mówi Paweł Kęska, rzecznik Caritas.

Teraz trzeba o tych ludziach pamiętać – teraz, bo za chwilę będzie już za późno. Tyle, że transporty z pomocą humanitarną nie mają łatwej drogi. Potrwa to miesiąc, zanim przejdą cło, zanim te osoby dostaną pomoc. Caritas Polska będzie czekać na dary od państwa, od zwykłych ludzi. Chodzi o żywność długoterminową, o środki chemiczne gospodarstwa domowego. Te rzeczy chcemy właśnie zawieść na Wschód – tłumaczy rzecznik.

Zbiórka potrwa do piątku. Caritas Polska jest największą organizacją pozarządową działającą na polu charytatywnym.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl