Episkopat Włoch przeciwny tzw. „małżeństwom homoseksualnym”

Włoski Episkopat zdecydowanie sprzeciwił się formalnemu uznawaniu tzw. „małżeństw homoseksualnych” – poinformował jeden z dzienników.

W Asyżu trwają obrady włoskich biskupów. Przewodniczący episkopatu ks. kard. Antonio Bagnasco powiedział, że „tworzenie nowych form związków to nieodpowiedzialne osłabianie instytucji rodziny (…), próba podważania społecznych i kulturowych wartości małżeństwa. Celem takich działań jest dezorientacja społeczeństwa” – mówił Ksiądz Kardynał.

Odnosząc się do adopcji dzieci przez homoseksualistów, Przewodniczący włoskiego Episkopatu stwierdził, że dziecko nie jest „towarem” do zaspokajania uczuć dorosłych, ma prawo do posiadania zarówno ojca, jak i matki.

Stanowisko włoskich księży biskupów jest zgodne z rozumem, logiką i prawem naturalnym – podkreśla dr Hanna Wujkowska. Bioetyk powiedziała, że próby legalizacji homo-związków i adopcji przez nie dzieci to wielkie zagrożenie.

– Tego typu sytuacja doprowadzi ludzkość do wyniszczenia. Wiemy przecież, że rozwój społeczny jest możliwy tylko wtedy, jeżeli możemy się rozmnażać, przekazywać życie. W ten sposób jest to naturalne, dobre i piękne. Natomiast te wynaturzenia, o których mówimy, są zagładą ludzi. Te próby oddawania dzieci do adopcji załatwią sprawy nie – wręcz przeciwnie, ponieważ te dzieci niestety idą do bardzo złych warunków są tam demoralizowane, są traktowane przedmiotowo jak rzeczy, aby spełniać zachcianki ludzi, którzy nie rozumieją właściwie po co są, bo występują przeciwko naturze, hołdują swoim zachciankom. Działają wbrew rozumowi, wbrew naturze – powiedziała dr Hanna Wujkowska.

Przed włoskim sądem administracyjnym toczy się sprawa lewicowego burmistrza Rzymu, który wbrew prawu zarejestrował kilkanaście związków homoseksualnych zawartych za zagranicą. Krok ten wywołał sprzeciw społeczeństwa.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl