fot. https://pixabay.com/

Włochy: kolejna interwencja ambasady RP ws. „polskiego obozu” w odniesieniu do niemieckiego obozu Auschwitz

Po raz kolejny ambasada RP we Włoszech podjęła skuteczną interwencję w miejscowych mediach w sprawie określenia „polski obóz”, jakie pojawiło się w odniesieniu do niemieckiego obozu śmierci Auschwitz. Tym razem o usunięcie tego błędnego sformułowania polska placówka zwróciła się do redakcji gazety „Il Resto del Carlino”, wydawanej w Bolonii.

W opublikowanym w dzienniku artykule Auschwitz nazwano „polskim obozem nazistowskim”.

Po interwencji polskiej ambasady na stronie internetowej gazety zmieniono to sformułowanie na „nazistowski obóz”.

Ambasada RP we Włoszech zawsze interweniuje w takich przypadkach. Nasilają się one przed obchodzonym 27 stycznia Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu, w rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz. Przed dniem tym placówka kieruje co roku apel do włoskich mediów o stosowanie poprawnego określenia: niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady, zgodnie z decyzją UNESCO.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl