Szef MSW Włoch: Ani jeden migrant więcej niż jest ich obecnie

Minister spraw wewnętrznych Włoch, wicepremier Matteo Salvini zapowiedział w środę, że zrobi wszystko, aby w jego kraju nie przebywał „ani jeden migrant więcej” niż jest ich obecnie. Tak odniósł się do tzw. wtórnych ruchów migracyjnych między państwami UE.

„Uczynię wszystko i zawrę każde porozumienie, które zagwarantuje Włochom mniejszą liczbę przebywających migrantów niż wynosi ona obecnie” – podkreślił Salvini, cytowany przez agencję Ansa.

„Wykluczam to, aby było o jednego imigranta więcej w porównaniu z tym, ilu jest ich dzisiaj” – dodał.

W ten sposób szef MSW odpowiedział na pytanie dziennikarzy, jak zachowają się władze Włoch w kwestii tzw. wtórnych ruchów migracyjnych między krajami UE. Chodzi o migrantów, którzy po przybyciu do Włoch przedostali się na własną rękę do innych państw unijnych, które obecnie chcą ich odesłać do pierwszego kraju, gdzie zeszli na ląd.

Wicepremier Salvini zapowiedział, że w tej sprawie prowadzone będą rozmowy z Austrią i Niemcami.

Według danych MSW z maja w ośrodkach w całych Włoszech przebywa 167 tys. migrantów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl