fot. pixabay.com

Francja: policja ewakuowała duży obóz migrantów pod Paryżem

Francuska policja ewakuowała w środę rano nielegalny obóz migrantów w Aubervilliers pod Paryżem, gdzie w ostatnich tygodniach osiedliło się ponad 1500 osób. Migranci zostali przeniesieni do centrów pomocy i sal gimnastycznych w szkołach w regionie Ile-de-France.

Ewakuacja autokarami rozpoczęła się o godz. 6. W trakcie tej akcji policja odseparowała część dzielnicy, w której znajdował się obóz.

W obozie składającym się z ponad 800 namiotów mieszkali przede wszystkim samotni mężczyźni z Mali, Sudanu, Somalii, Etiopii i Afganistanu oraz ok. 200 osób z rodzinami. Wiele z nich przeszło wcześniej przez inne obozy w Paryżu, które są regularnie ewakuowane.

Prefektura zdecydowała o likwidacji obozu z powodu zagrożenia dla zdrowia oraz napięć, do jakich dochodziło w ostatnich tygodniach między migrantami a lokalną społecznością.

Prefekt policji Didier Lallement podjął decyzje o ewakuacji na prośbę nowej mer Aubervilliers, Karine Franclet.

„Ta operacja jest logiczną kontynuacją wszystkich tych, które prowadziliśmy już od kilku miesięcy” – oświadczył obecny na miejscu ewakuacji Lallement.

„Chciałem ewakuować obozy, które znajdowały się na przedmieściach Paryża” – dodał prefekt, cytowany przez telewizję BFM TV.

W ewakuowanym w środę obozie handlowano narkotykami, a na początku lipca migrant utonął w pobliskim kanale Saint Martin – informuje stacja.

Według pracowników opieki społecznej, cytowanych przez stację France Bleu, dla migrantów zarezerwowano ok. 2000 miejsc w Gagny oraz Neuilly-Plaisance w departamencie Sekwana-Saint-Denis w Ile-de-France.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl