Sąd rozpatrzy zażalenie ws. usuwania krzyży z posterunków

Sąd Rejonowy w Radomiu na początku przyszłego tygodnia rozpatrzy zażalenie na postanowienie prokuratury dot. umorzenia śledztwa ws. usuwania krzyży z posterunków przez komendanta miejskiego policji Karola Szwalbe.

Kozienicka prokuratura umorzyła śledztwo z powodu „braku znamion czynu zabronionego”.Od decyzji odwołał się Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą.

Ryszard Nowak, przewodniczący komitetu, podkreśla, że stanowisko prokuratury jest skandaliczne – uderza w godność katolików.

– Z tego wynika, że już na terenie całej Polski komendanci policji mogą zdejmować krzyże. Decyzja prokuratury – moim zdaniem – jest dla katolików bardzo szokująca i niepomyślna. Dlatego też odwołaliśmy się do sądu i już w poniedziałek w Sądzie Rejonowym w Radomiu odbędzie się rozprawa, na której stwierdzimy czy komendant Szwalbe miał rację, czy nie – mówi Ryszard Nowak.

W ubiegłym roku media informowały, że kierujący policją w Radomiu inspektor nakazał usunąć krzyże w tamtejszej komendzie i podległych jej komisariatach.

Sekretarkę, która sprzeciwiła się usunięciu krzyża miał przesunąć na inne stanowisko. Komendant miał także namawiać policjantów, by nie uczestniczyli w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl