Min. J. Brudziński poprosił KGP i KGPSP o informacje ws. pożaru przy kamienicy posła Brejzy

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński poprosił szefów Policji i Państwowej Straży Pożarnej o informacje w sprawie pożaru przy kamienicy posła PO Krzysztofa Brejzy. Każdą sytuację, gdy potencjalnie zagrożone jest życie czy bezpieczeństwo Parlamentarzysty RP, traktuję poważnie – zapewnił.

Poseł Brejza zawiadomił w niedzielę policję o usiłowaniu zabójstwa jego rodziny; zgłoszenie parlamentarzysty ma związek z pożarem przy jego kamienicy w nocy z piątku na sobotę.

W poniedziałkowym wpisie na Twitterze Joachim Brudziński poinformował, że o informacje w tej sprawie poprosił Komendanta Głównego Policji i Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

„Każda sytuacja, gdy potencjalnie zagrożone jest życie czy bezpieczeństwo Parlamentarzysty RP traktuję poważnie i nie ma tu znaczenia, czy poseł jest z opozycji czy z obozu rządowego” – zapewnił minister.

Oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Inowrocławiu st. kpt. Artur Kiestrzyn w niedzielę powiedział PAP, że straż pożarna nie otrzymała zgłoszenia o pożarze przy kamienicy, w której mieszka poseł Brejza. Dodał, że sprawie dowiedział się w niedzielny wieczór z mediów i od policji.

Rzecznik prasowa inowrocławskiej policji asp. sztab. Izabella Drobniecka powiedziała PAP, że poseł PO w niedzielę zawiadomił policję o usiłowaniu zabójstwa jego rodziny.

„Mieliśmy dwa zgłoszenia, które ze sobą wiążemy. Jedno dotyczyło pożaru toi-toia na szkodę firmy budowlanej w Inowrocławiu przy remontowanej kamienicy. Drugie dotyczy złożonego (…) zawiadomienia przez posła Brejzę odnośnie usiłowania zabójstwa jego rodziny poprzez wywołanie pożaru przy kamienicy, w której mieszka on z rodziną. Pożar miał miejsce w nocy z piątku na sobotę” – powiedziała asp. sztab. Izabella Drobniecka.

Rzecznik policji nie posiada w tej chwili szczegółowych informacji odnośnie pożaru i tego, w jaki sposób zagrażał on bezpieczeństwu mieszkańców kamienicy, która była remontowana.

„Będzie powołany biegły z dziedziny pożarnictwa, który określi przyczyny pożaru” – wskazała rzecznik inowrocławskiej policji.

Sprawę prowadziła będzie Prokuratura Rejonowa Inowrocław. Wcześniej media informowały o pożarze materiałów budowlanych przy remontowanej kamienicy w Inowrocławiu, w której mieszka poseł PO Krzysztof Brejza z rodziną.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl