fot. flickr.com

Policja: rodzice mogą poprosić nas o przeprowadzenie kontroli autokarów, którymi dzieci udają się na wypoczynek

Policja przypomina, że rodzice mogą poprosić funkcjonariuszy o kontrolę autokarów, którymi udają się ich dzieci na zimowy wypoczynek. Opiekunowie mogą także sami sprawdzić podstawowe informacje na temat pojazdu, który ma dowieźć młodzież bezpiecznie do celu.

Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło specjalną stronę internetową pod adresem www.bezpiecznyautobus.gov.pl.

W tym celu musimy znać numer rejestracyjny autokaru – powiedziała podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik kujawsko-pomorskiej policji.

– To możemy u organizatora wypoczynku sprawdzić i następnie będziemy wiedzieli, czy autokar ma przegląd, jaki jest rocznik tego autobusu. Takie podstawowe informacje np. ile przejechał kilometrów i kiedy był ostatni przegląd. Będziemy wiedzieli, czy możemy się spodziewać już nowoczesnego, fajnego autokaru, czy przyjedzie taki autokar, którym pewnie byśmy nie chcieli podróżować, aczkolwiek też trzeba powiedzieć, że coraz częściej przewoźnicy mają już nowoczesne autokary i rzadko zdarza się, że jest coś kwestionowane podczas kontroli – wskazała podinsp. Monika Chlebicz.

Najczęściej podczas kontroli wykrywane są drobne usterki, które można usunąć od razu.

Dziś ferie zaczynają uczniowie z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Jeszcze tydzień wolnego pozostał młodzieży z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Ostatni uczniowie zakończą wypoczynek 24 lutego.

RIRM

drukuj