fot. twitter.com/PolskaPolicja

Komenda stołeczna: wspieramy bliskich policjanta, który utonął, ratując dziewczynkę

Pozostajemy w stałym kontakcie z bliskimi śp. st. sierż. Marcina Szpyruka. Udzielamy im niezbędnego wsparcia – zapewniła Komenda Stołeczna Policji. KSP udostępniła też link do zbiórki na rzecz żony i córki policjanta, który zginął, ratując tonącą dziewczynkę.

Akcję, do której link warszawska Policja podała na Twitterze, zorganizowali przyjaciele st. sierż. Marcina Szpyruka.

„Ty również możesz pomóc” – zachęcają policjanci.

32-letni policjant z Mińska Mazowieckiego zginął w czwartek. Gdy wypoczywał z rodziną nad morzem w Sztutowie, ruszył na ratunek tonącej 12-latce. Mężczyźnie udało się uratować dziewczynkę, ale sam zniknął pod wodą.

Mimo że plażowicze utworzyli łańcuch życia, nie udało się go od razu odnaleźć. Ciało mężczyzny wyłowiono dopiero kilkadziesiąt minut później.

Podjęta od razu akcja reanimacyjna nie dała rezultatu. 32-letni funkcjonariusz pionu prewencji z Mińska Mazowieckiego zostawił żonę Annę i osierocił prawie półtoraroczną córkę Alicję.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl