fot. flickr.com

Lubuskie: był ścigany ENA, wpadł przez kolizję na motocyklu

Gorzowscy policjanci zatrzymali 33-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania (ENA) przez niemieckie służby. Mężczyzna wpadł w ich ręce po tym, jak jadąc motocyklem miał kolizję z autem osobowym – poinformował w piątek Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji W Gorzowie.

„Do tego ustalono, że 33-latek ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a tablice rejestracyjne na jednośladzie pochodziły od innego pojazdu. Policjanci ustalają, czy motocykl nie pochodzi z kradzieży. Mężczyzna z drogowego zdarzenia wyszedł bez poważnych obrażeń i został zatrzymany” – powiedział Grzegorz Jaroszewicz.

Do kolizji z jego udziałem doszło w czwartkowe (20 sierpnia br.) popołudnie w podgorzowskim Łupowie. 30-letnia kierująca daewoo chciała skręcić w lewo, ale nie upewniła się, że może to bezpiecznie zrobić. Za nią jechał motocyklista, który już ją wyprzedzał. Nie miał szans na uniknięcie zderzenia, wjechał w bok auta i przeleciał kilkanaście metrów.

„Winę za to zdarzenie ponosi 30-latka, która została ukarana mandatem. Motocyklista nie miał poważnych obrażeń, ale po tym zdarzeniu ma sporo kłopotów” – dodał Grzegorz Jaroszewicz.

Policjanci zabezpieczyli jednoślad marki bmw i weryfikują legalność jego posiadania. Motocyklista natomiast został zatrzymany i trafił do gorzowskiej komendy. Niebawem zostanie doprowadzony do prokuratury, która zajmuje się realizacją procedur wynikających z ENA.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl