fot. twitter.com

Policja kontroluje kierowców w ramach akcji „Bezpieczny weekend”

Więcej patroli na drogach, a co za tym idzie – także częstsze kontrole. Trwa akcja „Bezpieczny weekend”. Na polskie drogi wyjechało ponad 5 tysięcy funkcjonariuszy. W ciągu dwóch dni zatrzymanych zostało ponad 500 nietrzeźwych kierowców.

Od początku roku policja zatrzymała już ponad 28 tysięcy kierowców, którzy przekroczyli prędkość. To o wiele więcej niż w zeszłym roku. Wzrosła również liczba kierowców, którzy prowadzili auto pod wpływem alkoholu. Te wyniki niestety przekładają się na wysoką liczbę ofiar wypadków samochodowych, dlatego policja apeluje o rozwagę.

– My stoimy na straży, żeby tych przekroczeń prędkości było jak najmniej ale pasażerowie też mogą nam w tym pomóc, żeby zwrócić uwagę kierującemu: „słuchaj nie podoba mi się to, to jest głupie”. Powiedzmy, nie udawajmy, że tego nie widzimy i nie udawajmy, że nam się to podoba bo my przyjeżdżamy na miejsce wypadków drogowych i naprawdę wiele osób nam mówi, że im się to do pewnego momentu podobało –  zaznacza podinspektor Radosław Kobryś.

Na czas długiego weekendu kierowcy mogą spodziewać się częstszych kontroli. Na drogach pojawiły się już nieoznakowane i oznakowane radiowozy, wyposażone w wideorejestratory.

– Apelujemy do kierowców: nie dawajcie nam szansy do pisania mandatów, po prostu jeźdźcie zgodnie z przepisami i dajcie nam patrolować ulice – mówi podinspektor Radosław Kobryś.

Akcja „Bezpieczny weekend” potrwa do niedzieli do godz. 22.00. Ostatniego dnia akcji policja planuje jeszcze zwiększyć liczbę patroli – do ponad 5 tys.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl