fot. Twitter/Polska Policja

Policja otrzyma nowe motocykle w ramach umowy „Bezpiecznie na drogach. Motocykle dla służby ruchu drogowego”

W piątek podpisano umowę „Bezpiecznie na drogach. Motocykle dla służby ruchu drogowego”. Dzięki temu do polskiej policji trafi nowy sprzęt, w tym 478 nowoczesnych motocykli.

Nowe motocykle dla polskiej policji to krok w kierunku poprawy funkcjonowania tej służby – podkreślił Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

– Dzisiaj pierwszy krok po podjęciu decyzji o dofinansowaniu Komendy Głównej Policji, ale przede wszystkim funkcjonariuszy w całym kraju, bo sprzęt będzie służył w całej Polsce – oświadczył wiceszef resortu.

https://twitter.com/MFIPR_GOV_PL/status/1403288337855746049

Będzie służył także obywatelom, poprawiając ich bezpieczeństwo.

– Będzie wiązało się to oczywiście z poprawą bezpieczeństwa na drogach, z lepszą mobilnością funkcjonariuszy, z szybszym dotarciem na zdarzenia drogowe, które pojawiają się i będą się pojawiały – dodał Waldemar Buda.

Policjanci otrzymają także nowe wyposażenie, np. kombinezony, jak również zostanie dofinansowane szkolenie dla funkcjonariuszy pozwalające na bezpieczne korzystanie z zakupionego nowoczesnego sprzętu.

– To, że za chwilę na polskie drogi, do polskich policjantów trafi 478 nowoczesnych motocykli ciężkich, to też będzie przełom. Część starych motocykli wycofamy, ale część będziemy jeszcze eksploatowali – podkreślił nadinsp. Dariusz Augustyniak, zastępca komendanta głównego policji.

Sprzęt dla funkcjonariuszy zostanie dofinansowany w ramach programu „Infrastruktura i Środowisko”.

– Zakupiliśmy już ambulanse pogotowia ruchu drogowego, radiowozy oznakowane i nieoznakowane, mierniki prędkości. Dzisiaj z powodzeniem rozpoczynamy realizację trzeciej umowy – wskazała Joanna Lech, dyrektor centrum unijnych projektów.

Wartość projektu „Bezpiecznie na drogach. Motocykle dla służby ruchu drogowego” wyniesie ponad 66 mln zł, z czego ponad 56 mln zł to fundusze unijne.

TV Trwam News

drukuj