fot. PAP/Darek Delmanowicz

KGP: 9 mln sprawdzeń osób skierowanych na kwarantannę

Od początku działań związanych ze zwalczaniem epidemii w Polsce sprawdziliśmy ponad 9 mln razy osoby skierowane na kwarantannę – poinformował rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka. Dodał, że tylko ostatniej doby policjanci sprawdzili ponad 79 tys. osób poddanych kwarantannie.

Rzecznik KGP przekazał, że funkcjonariusze w około 680 przypadkach stwierdzili uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych, a w około 10 przypadkach zwrócono się do nich z prośbą o pomoc w zrobieniu zakupów czy wyniesieniu śmieci.

Poinformował również, że od początku epidemii ok. 220 policjantów zostało zakażonych, a 177 z COVID-19 wyzdrowiało.

„Od początku działań ok. 3680 było na kwarantannie, obecnie jest na kwarantannie 137 funkcjonariuszy” – poinformował rzecznik KGP.

„Cieszy fakt, że coraz więcej policjantów zdrowieje, a jednocześnie nie odnotowujemy wzrostu nowych zachorowań. Nie oszukujmy policjantów, dbajmy o zdrowie nas wszystkich. To dzięki działaniom policjantów mniej pacjentów mają lekarze, ratownicy czy pielęgniarki” – podkreślił.

Inspektor przypomniał, że do działań prewencyjnych zaangażowanych jest każdego dnia około 17-20 tys. funkcjonariuszy i że osobom, które nie przestrzegają obostrzeń i przepisów, inspektor sanitarny może wymierzyć karę od 5 do 30 tys. zł.

Policjant podał też najnowsze dane z kontroli w komunikacji zbiorowej.

„Skontrolowaliśmy ponad 302 tys. pojazdów komunikacji zbiorowej, tylko ostatniej doby było ich około 1,4 tys.” – zaznaczył.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl