fot. PAP/Marcin Obara

Prezydent Białorusi przebył COVID-19

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka poinformował, że miał koronawirusa. Twierdzi, że przeszedł go bezobjawowo.

Podczas wczorajszego spotkania z wojskowymi w mińskiej jednostce wojsk MSW, prezydent Białorusi poinformował, że przebył infekcję koronawirusem.

Przekazał, że w poniedziałek lekarze orzekli, że jest już zdrowy. Alaksandr Łukaszenka wielokrotnie wypowiadał się na temat koronawirusa. Twierdził, że reakcja na COVID-19 na świecie jest przesadzona. Zasłynął m.in. wypowiedzią, że nigdzie wirusa „nie widzi”, a także całym szeregiem zaleceń, jaką stosować profilaktykę. Tu proponował m.in. saunę oraz pracę na traktorze.

Alaksandr Łukaszenka sugerował również, że za epidemią mogą stać jakieś bliżej nieokreślone siły. Na Białorusi nie wprowadzono odgórnej kwarantanny, ani nie zamykano granic. Prezydent Białorusi, mówiąc o przebytej chorobie, przeprosił jednocześnie za swój głos, bo, jak wyznał, „ostatnio musi dużo mówić”.

Przywódca odbywa wiele spotkań z przedstawicielami różnych struktur i zakładów. Na Białorusi trwa kampania przed wyborami prezydenta, w których Łukaszenka ubiega się o szóstką kadencję z rzędu.

Kreml poinformował, że nie wiedział o chorobie białoruskiego prezydenta. Jednocześnie zapewnił, że u prezydenta Rosji wszystko jest w porządku. Putin i Łukaszenka po raz ostatni spotkali się osobiście 30 czerwca.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl