fot. PAP/Roman Zawistowski

Wielkopolskie: Terytorialsi pomogli kombatantom i potrzebującym w Turku

Pakiety z materiałami zabezpieczającymi przed koronawirusem dostarczyli żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej kombatantom i seniorom z powiatu tureckiego. Terytorialsi od początku epidemii dostarczają potrzebującym środki medyczne i żywność.

Jak poinformował w sobotę w imieniu 12 WBOT kpt. Marcin Misiak, wsparcie kombatantów, sybiraków i najbardziej potrzebujących osób wskazanych przez MOPS w powiecie tureckim było możliwe dzięki współpracy z miejscowym starostwem i z jedną z firm.

„W komfortowych torbach na zakupy znalazły się środki ochrony osobistej: maseczki wielokrotnego użytku, żele do odkażania rąk, płyny do dezynfekcji powierzchni, rękawiczki jednorazowe i inne artykuły higieniczne” – podał Marcin Misiak.

W sumie do potrzebujących trafiło 100 takich pakietów. Odwiedzający seniorów żołnierze przypominali też o zasadach kwarantanny, o przestrzeganiu zasad higieny i apelowali o pozostanie w domu i ograniczenie kontaktów do niezbędnego minimum.

Dowódca 12 WBOT płk Rafał Miernik podkreślił, że wsparcie kombatantów i ich rodzin oraz osób starszych to w obecnej chwili jedno z najważniejszych zadań. Wskazał, że właśnie osoby starsze, schorowane, są najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem.

„Pamiętamy o kombatantach i ich rodzinach. Jesteście naszą misją, wspólnie przezwyciężymy trudny czas COVID-19” – powiedział płk Marcin Miernik.

12 Wielkopolska Brygady Obrony Terytorialnej od początku angażuje się w walkę z pandemią na terenie Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. Terytorialsi wspierają personel medyczny, zabezpieczali granice oraz opiekują się weteranami i seniorami, dostarczając zakupy i leki. Żołnierze wspierają także policjantów w patrolach i doglądaniu osób w kwarantannie.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl