fot. twitter.com/archidiecezjawr

Metropolita wrocławski poświęcił paczki żywnościowe dla najuboższych

Metropolita wrocławski ks. abp. Józef Kupny pobłogosławił w sobotę 500 paczek z żywnością dla najuboższych. Paczki, przy wsparciu żołnierzy obrony terytorialnej, trafiły do bezdomny korzystających na co dzień z łaźni i wrocławskich jadłodajni Caritasu.

Ks. abp Józef Kupny podczas święcenia paczek żywnościowych złożył życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.

„Wszystkim składam z okazji już zbliżających się Świąt Wielkanocnych najserdeczniejsze życzenia, błogosławionych, przede wszystkim zdrowych i radosnych świąt, także pełnych nadziei na wyjście z tej epidemii” – powiedział.

Do osób bezdomnych trafiło łącznie 500 paczek ufundowanych dzięki wsparciu mieszkańców Dolnego Śląska w ramach akcji Caritasu „Niosę dobro”. Paczki rozdali żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz pracownicy i wolontariusze Caritasu.

Koszt zakupu jednej paczki to prawie 40 zł.

„Za tę kwotę udało nam się kupić bochenek świeżego chleba, konserwy, wędliny, sery, cukier, herbatę i wielkanocną babeczkę” – powiedział Michał Brzezicki z wrocławskiego Caritasu.

W paczkach znalazły się też produkty spożywcze przekazane przez wrocławski Bank Żywności.

Pracownicy Caritasu wskazują, że w czasie epidemii zamknięte zostały restauracje i punkty gastronomiczne, gdzie wielu bezdomnych otrzymywało resztki jedzenia. Dlatego – jak wskazano – w jadłodajniach Caritasu wydawanych jest dużo więcej posiłków niż przed ogłoszeniem stanu epidemii.

„Jadłodajnia prowadzona przez wrocławski Caritas dziennie wydawała około 450 posiłków, obecnie ta liczba wzrosła do ponad 600. W kolejce po gorącą zupę i kilka kromek chleba ustawiło się w ostatnich dniach wiele nowych osób, które dotychczas takiej pomocy nie potrzebowały” – powiedział rzecznik wrocławskiego Caritasu Paweł Trawka.

PAP

drukuj