Wrocław: Metropolita wrocławski zaprosił dzieci na przedstawienie

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka ks. abp Józef Kupny spotkał się dziś w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu z najmłodszymi Dolnoślązakami.  

W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 uczniów dolnośląskich szkół podstawowych oraz wychowankowie kilku wrocławskich przedszkoli. – Chcemy by wasze dzieciństwo było najpiękniejsze – mówił ks. abp Kupny, dodając, że jego marzeniem jest także, by w sercach najmłodszych zawsze gościł Jezus Chrystus.

Metropolita zwrócił uwagę, iż Dzień Dziecka jest również świętem wszystkich rodziców i wychowawców, którym życzył Bożego błogosławieństwa i  odpowiednich warunków dla rozwoju każdej rodziny.

Niespodzianką dla małych gości księdza arcybiskupa, poza drobnymi upominkami, było przedstawienie, działającego od kilku miesięcy z inspiracji metropolity wrocławskiego Teatru na Ostrowie.

Aktorzy wystawili spektakl  pt. „Pączkowe drzewo”, którego przesłaniem jest promowanie tolerancji i szacunku wobec każdego człowieka oraz przestroga przed zbyt pochopnym ocenianiem innych. Przedstawienie wskazuje także na wartość przyjaźni w ludzkim życiu.

To nie jedyne spotkanie hierarchy z dziećmi z okazji ich święta. 1 czerwca ks. abp Kupny odwiedzi małych pacjentów jednego z wrocławskich szpitali.

Ks. dr Rafał Kowalski,
dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej
Wrocławskiej Kurii Metropolitalnej,
Rzecznik Prasowy Archidiecezji Wrocławskiej

drukuj