Poseł Kwiatkowski ministrem w kancelarii nowego prezydenta 

Poseł Adam Kwiatkowski zostanie ministrem w kancelarii prezydenta – zapowiedział prezydent elekt Andrzej Duda. W kancelarii najprawdopodobniej będzie też Janusz Wojciechowski, który miałby stworzyć biuro pomocy prawnej, wzorowane na projekcie Dudapomoc.

Andrzej Duda ma czas do 6 sierpnia na skompletowania swojego gabinetu. Kolejne nazwiska mamy poznać w najbliższych dniach.

Poseł Jacek Sasin, który współpracował ze śp. prezydentem Lechem Kaczyńskim podkreśla, że Andrzej Duda przy wyborze pracowników musi kierować się kilkoma kryteriami.

– Prezydent musi skompletować ekipę biorąc pod uwagę różne kwestie, przede wszystkim  kompetencje, przydatność do realizacji programu, który prezentował w kampanii wyborczej ale również swój komfort pracy. Musi skompletować ekipę, z którą będzie mu się dobrze pracowało przez najbliższe pięć lat – powiedział Jacek Sasin.

Jak na razie Andrzej Duda nie ma jeszcze miejsca, w którym mógłby rozpocząć prace. Tymczasowe gabinety najprawdopodobniej znajdą się w pałacyku MSZ przy ul. Foksal.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl