fot. flickr.com

Rośnie poparcie dla Andrzeja Dudy

Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta, cieszy się coraz większym poparciem Polaków. Już tylko 8,5 punktu proc. dzieli Dudę od obecnego prezydenta.

Andrzeja Dudę popiera 32,4 proc., a prezydenta Bronisława Komorowskiego 40,9 proc. – wynika z ogólnopolskiego sondażu zrealizowanego przez dziennikarzy największych gazet wchodzących w skład Polska Press Grupy z Regionalnym Ośrodkiem Badania Opinii Publicznej „Dobra Opinia”.

Dla porównania, w sondażu dla „Faktów” TVN sprzed dwóch tygodni, Komorowski  miał poparcie na poziomie 42 proc., a Duda 26 proc.

Prof. Andrzej Zybertowicz, socjolog, powiedział, że nie tyle same wyniki sondażu są ważne, co trend, który pokazuje, że refleksja Polaków nad obecną sytuacją kraju sprzyja wzrostowi poparcia dla  Andrzeja Dudy.

– Być może w obliczu wojny na Wschodzie, w obliczu nieefektywności wielu sfer życia społecznego, ze służbą zdrowia na czele, coraz więcej Polaków rozpoczyna w trakcie kampanii refleksję nad warunkami funkcjonowania naszego kraju i uświadamia sobie, że kierownictwo państwa jest w złych rękach. Ta głębsza refleksja, do której kampania wyborcza zawsze daje okazję, jest źródłem rosnących notowań Andrzeja Dudy. Być może, czym więcej Polaków zaczyna zastanawiać się nad polityką, tym bardziej uświadamia sobie, że nie można pozostawić Polski w rękach PO i PSL – podkreślił prof. Andrzej Zybertowicz.

Według ekspertów, rosnące poparcie dla Dudy jest wynikiem merytorycznej kampanii prezydenckiej, ale też wielu błędów Bronisława Komorowskiego.

RIRM

drukuj