Marsze dla Życia i Rodziny w Grodzisku Mazowieckim i Nowej Rudzie

Ulicami Grodziska Mazowieckiego oraz Nowej Rudy przejdą dziś Marsze dla Życia i Rodziny. Mieszkańcy chcą w ten sposób pokazać swoje przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunek do ludzkiego życia.

Jutro podobne marsze odbędą się w 62. polskich miastach oraz miejscowościach, w tym m. in. w Toruniu, Warszawie i Rzeszowie. V Marsz w Toruniu odbędzie się pod hasłem „Rodzina, Wspólnota, Polska”.

Uczestnicy tych spotkań dają świadectwo i stając w obronie życia poczętych – mówi Waldemar Furmanek, jeden z organizatorów marszu w Toruniu.

– Bardzo mnie cieszy, gdy przeglądam materiał z marszu. Większość stanowią młode osoby, dzieci. Jest to radosny marsz młodości, w którym jest miejsce dla dziadków, dla pradziadków i ludzi w każdym wieku. Jednym z celów marszu jest pokazanie się i bycie w publicznej przestrzeni osób, dla których te rzeczy są ważne. Jak wiemy w mediach jest to różnie przedstawiane, ale rzeczywistość która nas uderza, to, co widzimy na ulicy, przemawia najmocniej – podkreślił Waldemar Furmanek.

W tym roku w Polsce przejdzie 140 Marszy dla Życia i Rodziny.

RIRM

drukuj