Rosja wprowadza listę sankcji osobowych

Rosja wprowadza listę osób objętych sankcjami wizowymi. Znajduje się na niej 89 obywateli Unii Europejskiej. Wśród nich 18 Polaków m.in. marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, była szefowa Ministerstwa Spraw Zagranicznych Anna Fotyga, a także m.in. Jerzy Buzek czy Paweł Kowal.

Kreml przekazał listę unijnym ambasadom w Moskwie.

Europoseł Karol Karski podkreśla, że nie są to dla nas korzystne działania, dlatego Polska powinna się w odpowiedni sposób do tego odnieść.

Oczywiście jest to nieprzydatne działanie wobec UE oraz wobec państwa polskiego. Jest to eskalowanie działań ze strony Rosji. To, że istnieje ta lista wiedzieliśmy już wcześniej, tyle tylko, że była ona niejawna. Rosja próbowała wybierać osoby, które są znaczące w życiu politycznym danego kraju, jednocześnie zajmują się problematyką relacji z Rosją – powiedział europoseł Karol Karski.

W ostatnich miesiącach do Rosji nie wpuszczono kilku przedstawicieli UE, ale jak dotąd Moskwa odmawiała przekazania listy osób objętych sankcjami.

Rosja odpowiedziała w ten sposób na Unijne sankcje, które obowiązują do września. Zakaz wjazdu obejmuje rosyjskich polityków, wojskowych czy firmy.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl