W Ministerstwie Zdrowia znęcano się nad pracownikami?

Prokuratura wszczyna śledztwo w sprawie psychicznego znęcania się nad pracownikiem w Ministerstwie Zdrowia. Śledczy – jak informują media – mają zbadać, czy dyrektor generalny resortu i dwie dyrektorki departamentów znęcali się psychicznie nad podwładnymi. 

Przełożeni mieli zmuszać pracowników do pracy w nocy. Jedna osoba miała także zostać uderzona.

Prokuratura informuje, że status pokrzywdzonej ma Joanna K. W najbliższym czasie mają być przesłuchane kilkanaście osób wskazanych przez Joannę K. jako pokrzywdzeni i świadkowie.

Europoseł Bolesław Piecha, wiceminister zdrowia za rządów PiS-u  przyznaje, że już trzy, cztery lata temu  docierały do niego sygnały o mobingu w resorcie. Zwraca uwagę, że to szef resortu – w tym przypadku Bartosz Arłukowicz – sam dobiera sobie pracowników.

– Pan Bartosz Arłukowicz powinien takie sygnały odbierać, albo przynajmniej dobierać sobie właściwych ludzi. Jeżeli dobiera niewłaściwych ludzi, a jest ministrem zdrowia odpowiedzialnym  za cały resort, to powinien wyciągać wnioski. Powinien po prostu wystąpić, przeprosić i zwolnić dyscyplinarnie odpowiednich pracowników. To byłoby jakieś wyjście z twarzą. Ale najlepiej byłoby gdyby opuścił to ministerstwo. Wydaje mi się, że po takich sygnałach, które docierały z prasy i prokuratury w tym ministerstwie, pod jego kierownictwem bardzo niedobrze się dzieje, a jest to resort wrażliwy, bo zajmuje się najbardziej potrzebującymi obywatelami Polski czyli pacjentami – powiedział europoseł Bolesław Piecha.

16 kwietnia Departament Kontroli i Nadzoru kancelarii premiera rozpoczął kontrolę w resorcie zdrowia. Sprawą zajęła się także Państwowa Inspekcja Pracy.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl