fot. pixabay.com

Zespół ds. strategii zwalczania epidemii koronawirusa opracowuje plan działania na wypadek drugiej fali COVID-19

Powołany przez resort zdrowia zespół ds. strategii zwalczania epidemii koronawirusa wypracuje rekomendacje do końca sierpnia. Wytyczne przygotują eksperci w pięciu grupach. W skład zespołu wchodzą przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, sanepidu, NFZ i MSWiA.

Każda z grup zajmie się odrębną dziedziną. Eksperci m.in. zbiorą informacje z innych państw na temat zwalczania pandemii. Ocenią też stan przygotowań polskiej służby zdrowia do drugiej fali COVID-19.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz wskazał, że priorytetem będzie wypracowanie modelu podstawowej opieki zdrowotnej.

– Najistotniejsze i najważniejsze zadanie przed nami to przygotować podstawową opiekę zdrowotną, bo ta podstawowa opieka zdrowotna będzie pierwszą linią frontu zmagania się i z grypą, i z COVID-em. To tam, jak co roku, będą szły osoby, które będą notowały przeziębienie, infekcje. To tam trzeba będzie oddzielić tych chorych na koronawirusa od chorych zakażonych wirusem grypy. Stąd tak duży nacisk kładziemy w tym zespole właśnie na przygotowanie podstawowej opieki zdrowotnej. Żeby nie przekierowywać ludzi od razu do szpitali, bo – co logiczne – te szpitale nam się zapchają – zaznaczył Wojciech Andrusiewicz.

Dzisiejszy bilans COVID–19 w Polsce to 512 nowych zakażeń i 12 zgonów. Od początku epidemii w naszym kraju z powodu koronawirusa zmarło blisko 1700 osób, a zakażonych zostało ponad 44 tys. Z kolei 33200 osób wyzdrowiało.

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1288398865251663872

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl