fot. pixabay.com

Obawy Polaków związane z kryzysem

Instytut Badawczy Randstad zapytał Polaków o obawy związane z koronawirusem i rozpoczynającym się kryzysem gospodarczym. Czego obawiamy się najbardziej?

Zwolnienie, obniżka pensji, likwidacja zakładu pracy to najczęstsze obawy Polaków w dobie koronawirusa. Z raportu Instytutu Badawczego Randstad wynika, że niepewność Polaków o pracę jest najwyższa od dekady.

– Trudno się temu dziwić. To są naturalne obawy w czasie, kiedy mamy epidemię, kiedy grozi nam kryzys gospodarczy – powiedział Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS.

W raporcie ponad 1/4 pracowników stwierdziła, że ryzyko utraty przez nich pracy jest duże. Aż 41 proc. Polaków liczy się z tym, że ich pensja może zostać obniżona. Z kolei 16 proc. zatrudnionych boi się, że przedsiębiorstwo, w którym pracują, zostanie zlikwidowane.

– Ludzie słusznie przewidują, że niestety ich praca jest zagrożona, ich stanowiska prace są zagrożone – tłumaczył Jan Sulanowski z Solidarności Wielkopolskiej.

Właśnie dlatego rząd walczy o każde miejsce pracy i wprowadza kolejne rozwiązania, które będą temu przeciwdziałać zauważyła poznańska radna PiS, Klaudia Strzelecka.

– Mam nadzieję, że Polska szybko po tym zamknięciu gospodarczym się odbuduje, że te obawy społeczeństwa, dosyć naturalne, nie będą miały swojego odzwierciedlenia w rzeczywistości – powiedziała Klaudia Strzelecka.

Badanie Instytutu Badawczego Randstad przeprowadzono w dniach od 2 do 11 marca 2020 roku na grupie 1000 respondentów. Były to osoby pracujące minimum 24 godziny w tygodniu, w wieku od 18 do 64 lat.

 

TV Trwam News

drukuj